Historia Toyoty w delikatnym zarysie.

Toyota to jedna z najpopularniejszych marek na rynku. Jej modele aut są najbardziej wyszukane, dopracowane w każdym detalu. Każdy model wspaniale się prezentuje, ma bardzo opływowy kształt karoserii, świetnie dobrany lakier oraz inne elementy, jak silnik, koła oraz doskonały komfort podróżowania. „Technologia to sztuka takiego aranżowania świata, żebyśmy go nie doświadczali.” Roll May

Gdzie rozpoczynają się korzenie Toyoty? Informacje

Toyota należy do japońskiego koncernu, który rozpoczął swoją działalność już w roku 1937, na 2 lata przed wybuchem II wojny światowej. Jednakże w roku 1918 Skichi Toyoda 18 lat wcześniej, w roku 1918 zakłada firmę Toyoda Spinning and Weaving Co. Ltd, działalność ta prowadzona była również z pomocą członka rodziny, czyli syna Sakichi, Kiichiro.

Kichiro poprzez podróże po USA i Kontynencie europejskim poznaje branżę motoryzacyjną.

Rok 1935 to fundamenty Toyoty, powstaje pierwszy model Toyota A1 , a potem model AA.

Wojna światowa spowodowała, że rozpoczęto budowanie małych miejskich, samochodów osobowych. Dalsze lata to następne modele, jak na przykład: model SA, prototyp BJ, seria Land Cruiser, model Crown, model z firmy Corolla, ostatni model Prius- hybryd.

Ważna data, czyli rok 1982, gdzie to połączenie Toyota Motor Sales i Toyota Motor Company tworzy Toyota Motor Corporation.

Rynek amerykański powoduje, że Toyota tworzy tam amerykański koncern o nazwie General Motors.

Duże zyski, popularność oraz wysokie wybicie się na szczeblu powoduje, że Toyota zostaje jednym z czołowych sponsorów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jak i również ma przywileje jako Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Toyota ma swoje korzenie aż do ponad 3 ćwierćwieczy, które dają jej pomnik trwalszy niż ze spiżu. Założyciel Toyota może być dumny z siebie, że stworzył tak wspaniały koncern samochody, dając ludzkości możliwość w pełni komfortowego podróżowania po świecie poruszania się trasami w niesamowitej prędkości i bezpieczeństwie.