Koncern Toyota w Polsce.

Polska również nie obeszła się bez skorzystania ze wspaniałego koncernu Toyota. Toyota rozpoczęła produkcję w dwóch fabrykach. Na czele Toyota Motor Corporation stanął Polak jako prezydent Jacek Pawlak. „Najlepszym sposobem na przewidzenie przyszłości jest jej wynalezienie.” Alan Kay

Początki Toyoty w Polsce.

Toyota w Polsce istnieje od roku 2012. Na jej czele staje Jacek Pawlak na bardzo wysokim stanowisku jako prezydent Toyota Motor Corporation.

Wyróżnić można takie najważniejsze punkty dla koncernu Toyota w Polsce jak na przykład:

  • fabryka przekładni i silników – Toyota Motor Manufactruing Poland
  • Centrum Usług Wspólnych
  • Toyota Bank
  • Toyota Leasing
  • Toyota Material Handling
  • Toyota Logistic Centre

Fabryki , jakie powstały dla produkcji części do samochodów Toyota to między innymi:

Pierwsza fabryka to Fabryka Skrzyni Biegów i Silników Benzynowych, która została założona w Wałbrzychu. Druga fabryka powstała w mieście Jelczu — Laskowicach, tu nastawiono produkcję na Fabryka Silników Benzynowych i Wysokoprężnych. fabryki krok po kroku zyskuj nowe ważne zadania, które spełniają wymagania rynku. W 2018 roku wprowadzona zostaje produkcja przekładni Corolli Hybrid i C-HR.

Do roku 2020 fabryki cały czas są unowocześnienie przestawiane na coraz to wyższa, najnowszą technikę.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że Toyota w Polsce to igiełka dla Polaków, zwłaszcza gdy na czele stoi sam Polak Jacek Pawlak. A praca a fabrykach wrze, produkowane są w dużej ilości, najnowsze samochody z napędem hybrydowym.