Co powinno znaleźć się w profesjonalnie wyposażonym warsztacie samochodowym?

Porządny warsztat samochodowy nie może obyć się bez wykwalifikowanej kadry błyskotliwych i dobrze wykształconych mechaników.
Niemniej jednak nawet najlepszy mechanik niewiele pomoże jeżeli nie będzie miał pod ręką odpowiednich profesjonalnych narzędzi oraz kilka podstawowych części samochodowych. Co więc powinno znaleźć się w profesjonalnie wyposażonym warsztacie samochodowym?

Kompresor do warsztatu – podstawowe urządzenie na wyposażeniu warsztatu

Podstawowym urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdym warsztacie samochodowym, jest kompresor.

Służy on bowiem nie tylko do pompowania kół, ale również do zasilania narzędzi pneumatycznych, które znacząco przyśpieszają i ułatwiają pracę naprawcze nad pojazdami.

Dobrze jest wyposażyć się w kompresor warsztatowy o dużej wydajności.
Kompresor do warsztatu powinien mieć możliwość sprawnej i wydajnej pracy po podłączeniu do niego kilku urządzeń pneumatycznych.

Podstawowe części samochodowe oraz normalia pod ręką – usprawnią prace warsztatu

Dobrze, aby w warsztacie znalazły się również różnego rodzaju normalia – czyli znormalizowane, podstawowe elementy konstrukcji samochodów takie jak, chociażby śruby i nakrętki.

Dostępność tego typu drobnicy „pod ręką” usprawnią wszelkiego rodzaju naprawy kiedy okaże się, że np. śruby lub nakrętki oryginalne nie nadają się do ponownego montażu na samochodzie.

Dodatkowo warto również na przy zakładowym magazynie trzymać parę lub nawet pojedyncze sztuki drobnych części samochodowych do najpopularniejszych na rynku marek i modeli.

Filtr oleju, powietrzy czy też filtr kabinowy to niedrogie elementy, które są prostymi elementami eksploatacyjnymi, o których wymianie użytkownicy pojazdów często zapominają, nie musimy więc martwić się o to, że będą one długi zalegały na pułkach naszego warsztatu.

Chiptuning – czyli usługi dodatkowe

Jeżeli dysponujemy odpowiednim budżetem oraz odpowiednią ilością wolnej przestrzeni w naszym warsztacie – warto będzie zainwestować w coraz popularniejszy chiptuning.

Oprócz hamowni będącej podstawą jeżeli chcemy weryfikować poprawność przeprowadzanych przez nas modyfikacji, będziemy potrzebować wielu drobnych elementów wyposażenia, które umożliwią nam przeprowadzenie procesu chiptuningu.

Potrzebować do tego będziemy komputera oraz oprogramowania, a jeżeli planujemy przeprowadzać chiptuning na tzw. „stole” to również specjalnych urządzeń, które pozwolą nam na bezpieczne podłączenie komputera samochodowego do komputera typu PC.