Samochody hybrydowe, z czym to się je?

Samochody hybrydowe już przemierzają trasy europejskie, w Polsce pojawiły się również na trasach, parkingach. Jak i również są samochody, które mają dwa doładowania spalinowe i elektryczne. Różnica, jaka wynika z napędu hybrydowego to cicha praca silnika w porównaniu do silnika benzynowego. Samochód ten jest bardzo cichy, nie słychać gdy jedzie na niskim biegu. Głównej mierze postawiono na pracę silnika, która wytwarza najwięcej spalin przy Dieslu oraz Pb 95.

Najważniejsze informacje o samochodach hybrydowych:

Występują 2 rodzaje samochodów hybrydowych:

  • Hybryda – napęd na dwa silniki- spalinowy, elektryczny,
  • Hybryda plug-in – uzyskuje energię podczas hamowania i silnika spalinowego. Ta Hybryda plug – in ma zastosowaną możliwość pozyskiwania zasilania z gniazdka. Tu lepiej sprawdza się niższy koszt akcyzy oraz spalanie Pb 95.

Do najnowszych modeli hybryd roku 2021 należą takie modele, jak na przykład:

Hyundai IONIQ – cena 147300 zł – pod maską 141 koni mechanicznych, 60 Km kierowca zyskuje za napęd elektryczny, cena bez – plug-in to 107000 zł. Wnętrze hybrydy zostało wykonane na najwyższym poziomie, komfort prowadzenia, komfort wnętrza, oraz komfort podróżowania.

Skoda Superb iV – cena 152900 zł – skoda z segmentu D, przystępna cena, ok. 218 koni mechanicznych pod maską. Napęd przyspieszenia już jest widoczny przy 7 sekundach na 100 km. Spalanie paliwa na 100 km to ok. 3 litry. Samochód wewnątrz jest przestronny, ma dużo miejsca dla pasażerów, co daje kierowcy bezpieczeństwo i komfort prowadzenia samochodu.

Toyota Corolla – cena 93900 zł – wysoka jakość materiału zastosowana podczas produkcji samochodu , pełen komfort wewnątrz samochodu, karoseria postawiona również na wysokim poziomie jakości, auto jest ekologiczne, daje duży komfort podróżowania, ta wersja modelu jest bogato wyposażona.

Audi QS 55TFSI e – cena 221283 zł – tu hybryd plug – in , luksusowy SUV, szybkie przyspieszenie na 100 km w przeciągu 5 sekund. Samochód pracuje cicho, komfort prowadzenia, zastosowano bogate wnętrze samochodu.

Volkswagen Passat GTE – cena 179900 zł – model limuzyny o bogatym wnętrzu, samochód pomimo luksusowego komfortu jest oszczędny, pod maską chowa 218 koni mechanicznych oraz został wzbogacony o przestronne wnętrze.

Honda Jazz Hybrid – cena 93900 zł – samochód miejski, jest on niewielki, wewnątrz jest w pełni komfortowe, lepsza jakość, pod ska 109 koni mechanicznych.

BMW 330 e – cena 202000 zł – BMW z serii 3, moc pod maską to ok. 252 konie mechaniczne, dodatkowy tryb Xtra Boost daje 41 kM. Spalanie paliwa na 100 km to zaledwie 2 – 3 l. Wnętrze zostało wyposażone na najlepszym poziomie, komfortowy wygląd, komfortowe wnętrze oraz postawiono na komfort podróżowania.

Volvo XC 90 RECHARGE T8 cena 349 900 zł – marka premium, samochody te zapewniają bezpieczeństwo oraz poziom luksusu. Hybryda plug – in w cenie ma szybki poziom jazdy, styl nadwozia, dopracowana w każdym szczególe. Marka ta chowa we wnętrzu ok. 313 koni mechanicznych, czas przyspieszenia, jaki osiąga to ok. 5 sekund.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że samochody hybrydowe to Asy w rękawie koncernów motoryzacyjnych, które podnoszą poziom luksusu, wpływają na wyższy poziom standardu. Ich ceny równają się ceną domów, albo mieszkań o niższym standardzie, ale są to pojazdy wartościowe i ograniczają spalanie benzyny w porównaniu do samochodów o benzynowym silniku. Stworzone z myślą, że kiedyś nafta dojdzie, (nastąpi kryzys w związku z wydobywaniem nafty z szybu naftowego) i nie będzie można poruszać się samochodami z silnikiem benzynowym o pojemności baku 60 litrów.