Jak rozwiązać problem zaparowanych szyb w samochodzie?

Jak rozwiązać problem – zaparowane szyby w samochodzie?

Możesz spróbować użyć suszarki do włosów lub ciepła słonecznego, aby odparowywać szyby samochodu. Jeśli się spieszysz, oto kilka innych pomysłów.

Metoda suszarki jest stosunkowo łatwa. Skieruj gorące powietrze na szybę i wytrzyj suchym ręcznikiem lub ściereczką, aby zobaczyć swoje odbicie w oknie. Możesz również użyć do tego celu pędzla artysty, ale upewnij się, że jest tylko lekko wilgotny, zanim zaczniesz pocierać nim okno.

Inną opcją jest znalezienie słonecznego dnia i pozostawienie samochodu na słońcu na 30-45 minut przed wyruszeniem w podróż. Ciepło słoneczne pomoże zmniejszyć zaparowanie, wciągając wilgoć z powietrza do samego siebie, co prowadzi do skraplania się kropel.

Częstym problemem są zamglone lub oblodzone szyby samochodowe. Może się to zdarzyć, na przykład, gdy kierowca jedzie przez zimną pogodę z włączonym upałem.

Dzieje się tak ze względu na różnicę temperatur między wnętrzem a zewnątrz auta. Kiedy gorące powietrze nadmuchuje zimne szkło, tworzą się na nim kropelki wody, które następnie zamarzają w lód, który z czasem gromadzi się, blokując widoczność przez szkło.

Do usunięcia części tego lodu można użyć ciepłej wody, ale może to nie wystarczyć do usunięcia całego lodu bez wysiłku – tak wiele osób zaleca używanie suszarki na najniższym ustawieniu lub używanie skrobaczki do lodu, aby usunąć jak najwięcej bez drapanie okna.

Jazda zimą może być dość trudna.

Zimne powietrze wydobywające się z nagrzewnicy lub klimatyzacji samochodu może zaparować szyby, utrudniając widoczność drogi.

Możesz wyłączyć nagrzewnicę lub klimatyzację w samochodzie, ale to zużyje więcej paliwa i sprawi, że poczujesz się jeszcze zimniej niż wcześniej.

Na szczęście jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec zaparowaniu okien.

Zima niesie ze sobą krótkie dni, krótsze noce, suchą skórę, swędzenie oczu i oczywiście zamglone szyby samochodowe.

Zaparowane szyby samochodowe nie zawsze są spowodowane pogodą.

Czasami są wynikiem palenia w samochodzie lub pozostawienia mokrego ręcznika na desce rozdzielczej. Jeśli tej zimy zauważysz, że Twoje okna zaparowują bardziej niż zwykle, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiec ich zbytniemu pogorszeniu.

Najpierw spróbuj ograniczyć zaangażowanie kierowców w proces odmgławiania, jeśli to możliwe. Nie ma potrzeby, aby ktoś wstawał z ciepłego siedzenia i przedzierał się przez niskie temperatury, tylko po to, aby codziennie oczyścić przednią szybę w drodze do pracy.

Jeśli masz odmgławiacz szyb w swoim pojeździe, użyj go! To będzie naprawdę dobre rozwiązanie!